Weronika zwróciła się do mnie z chęcią zrzucenia zbędnych kilogramów “po ciąży”. Już na pierwszej wizycie słychać było frustrację faktem, że ciało po urodzeniu dziecka nie wygląda tak, jak Weronika by chciała. Od razu wiedziałam jednak, że za tą frustracją kryje się ogromna chęć zmiany i motywacja do działania. 

Co ważne Weronika wkrótce miała zostać żoną. Wydarzenie, jakim jest ślub, jest dla wielu z nas bodźcem do zmian – zmieniamy kolor włosów, zaczynamy dbać o swoją cerę czy przechodzimy na dietę. Tak było i w tym przypadku. Jak mówi sama Weronika: 

Zgłosiłam się do Pani Pauliny z dużą nadwagą po ciąży i ogromnym wstydem, że się tak zaniedbałam. Moim celem było schudnięcie na mój ślub.

Od razu przystąpiłyśmy więc do działania. Wiedziałam, że czas odgrywa w tym przypadku ogromną rolę, ślub zbliżał się wielkimi krokami, a Weronika chciała pochwalić się swoją wymarzoną sylwetką. Z drugiej strony nie pozwoliłabym na zastosowanie technik, które powodują szybki spadek masy ciała, ale wpływają negatywnie na zdrowie. Nigdy nie stosuję tego typu diet. Jeśli schudnąć to zdrowo. A już zwłaszcza w przypadku, kiedy jest się młodą mamą. 

Po przeprowadzeniu wywiadu z Weroniką wiedziałam już, co Weronika lubi jeść, a czego wolałaby unikać. Dowiedziałam się również, jakie do tej pory zwyczaje żywieniowe dominowały u Weroniki. Przeprowadziłyśmy również analizę składu masy ciała. Na tej podstawie stworzyłam indywidualny plan dietetyczny, który zawierał rekomendacje, zbiór dobrych nawyków oraz przede wszystkim gotowe jadłospisy oparte na upodobaniach żywieniowych Weroniki. 

Dieta trwa 11 miesięcy. W ogóle nie żałuję mojej decyzji, że poszłam do dietetyka. Dieta przebiega bardzo dobrze, a potrawy są naprawdę pyszne.

Starałam się również, by zaproponowane posiłki można było łatwo przygotować, tak by Weronika mogła poświęcić się macierzyństwu. 

Trudne było przyzwyczajenie się do smaku niektórych produktów, których nigdy nie kosztowałam wcześniej. Ale z biegiem czasu przyzwyczaiłam się i teraz nie zamieniłabym ich na żadne inne. Super, że mogłam łatwo przygotować posiłki i dzięki temu schudnąć zdrowo.

Dużą rolę w zmianie nawyków żywieniowych odgrywa kwestia przyzwyczajenia. Czasami potrzeba trochę czasu, by coś stało się dla nas rutyną. Cieszę się, że w przypadku Weroniki tak szybko to nastąpiło. Efekty są naprawdę super! 

Bardzo cieszy mnie to, że zastosowana dieta nie była tylko doraźnym działaniem, a trwałą zmianą nawyków żywieniowych. Z wielką radością zawsze obserwowałam coraz bardziej uśmiechniętą Weronikę na naszych wizytach kontrolnych.

Efekty są niesamowite! W przeciągu 11 miesięcy schudłam 18 kg. Po zmianie czuję się lekko i naprawdę… wspaniale.

Jako dietetyk jestem niezwykle dumna z Weroniki, jej samozaparcia oraz efektów. Lubię, kiedy moje wsparcie powoduje nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim przynosi poczucie szczęścia i nowe “ja”.

A co o naszej współpracy sądzi Weronika?

Jest Pani wspaniałym dietetykiem, który wie, jak prawidłowo zadbać o Pacjenta i jego potrzeby.

Niezmiernie dziękuję za te słowa! 🙂

Jeśli i Ty masz problem z nadwagą, chcesz zrzucić zbędne kilogramy np. po ciąży i wreszcie poczuć się dobrze ze swoim ciałem, skontaktuj się ze mną. Bo jak uważa Weronika dieta to droga ku lepszemu!

Dieta to wspaniała droga na lepsze życie. Trzeba wierzyć w siebie, wierzyć że się uda i się nie poddawać.

I z tymi niezwykle motywującymi słowami Was zostawiam. 🙂

Brawo dla Weroniki!

Paulina Guzik-Krzystek