Nadwaga wśród dzieci i młodzieży rośnie z roku na rok. Zwłaszcza pandemia przyczyniła się do wzrostu otyłości w tej grupie społecznej. Mało okazji do ruchu, nieprawidłowy sposób żywienia, ograniczony kontakt z rówieśnikami – to wszystko przyczyniło się do gwałtownego skoku liczby dzieci i młodzieży, które wymagają pomocy Dietetyka. 

Podobnie było w przypadku Gabrysia, który dzięki wsparciu swojej Mamy zgłosił się do mnie, bym pomogła mu zrzucić zbędne kilogramy i znów poczuć się dobrze ze swoim ciałem. 

Warto zaznaczyć, że Gabryś wykazał się dużą dojrzałością – zgodził się udostępnić swoją historię i metamorfozę, by zmobilizować swoich kolegów i koleżanki do zdrowego odżywiania. To właśnie dzięki takiej postawie kolejne osoby decydują się zmienić swoje nawyki żywieniowe.

A decyzja o skorzystaniu z usług Dietetyka wcale nie była dla Gabrysia taka łatwa. 

Przed pierwszą wizytą czułem ogromny stres.

Jednak dzięki samozaparciu i wsparciu swojej Mamy razem mogliśmy stawić czoła problemom i osiągnąć zamierzony cel. 

Gabryś miał nie tylko problemy z kondycją fizyczną (szybko się męczył, miał ograniczone ruchy), ale także te związane z pewnością siebie. Kontakt z rówieśnikami był utrudniony, a to przekładało się na relacje społeczne. 

Moja nadwaga ograniczała moje ruchy. Było mi wstyd przed kolegami.

A jak efekty diety wpłynęły na życie Gabrysia?

Czuję się bardziej pewny siebie.

Gabryś zwraca uwagę, że zdrowe odżywianie nie wpłynęły tylko na poprawę wyglądu, ale przede wszystkim na poczucie pewności siebie. Widzę to na każdej wizycie, naprawdę wspaniale móc to obserwować i uczestniczyć w tej metamorfozie osobiście. 

Bardzo cieszę się, że Gabryś i jego Mama docenili przygotowane przeze mnie jadłospisy oraz atmosferę na naszych spotkaniach. 

Bardzo mi się podobały posiłki i nastawienie Pani do mnie. Naszą współpracę oceniam bardzo pozytywnie.

Gabrysiu, dziękuję za tą opinię! <3

Ogromne brawa także dla Mamy Gabrysia, która wsłuchała się w potrzeby swojego Syna i umożliwiła mu skorzystanie z pomocy Dietetyka. Na każdym etapie wspierała go i mobilizowała. Tak świadomych rodziców trzeba nam więcej! 

Jeśli i Twoje dziecko ma problemy z nadwagą – skontaktuj się ze mną. Bo jak podkreśla Gabryś – po prostu warto. 

Polecam moim kolegom, żeby nie rezygnowali, bo warto.

Brawo dla Gabrysia!

Paulina Guzik-Krzystek