“Życie i funkcjonowanie z nadprogramowymi kilogramami było trudne. Dopiero teraz, gdy już tych 30 kilogramów nie mam, widzę jak bardzo było to obciążające dla mnie psychicznie i fizycznie.” – mówi Dominik o swojej przemianie i nowym życiu, które zyskał dzięki zdrowej diecie. 

Dominik postawił wszystko na jedną kartę. Miał dość życia w ciągłym zmęczeniu i apatii. Wiedział, że musi do swojego życia wprowadzić zdrowe żywienie, ponieważ inaczej będzie tylko gorzej. 

Chciałem spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe i zgubić kilka kilogramów. Wiedziałem, że nawet jeśli się nie uda, nic nie stracę.

A była to naprawdę odważna decyzja, ponieważ nadwaga Dominika, towarzyszyła mu od dawna. W zasadzie już w dzieciństwie zaczęły się pierwsze problemy. To częsty moment, który niedopilnowany przez rodziców, wpływa na całe późniejsze życie. Nigdy nie jest jednak za późno na zmiany. Warto tylko uświadomić sobie, że jesteśmy na nie gotowi.

Z nadwagę miałem problem już od wczesnych lat dziecięcych, aż doszedłem do etapu otyłości. Zdecydowałem się na dietę, żeby coś zmienić w swoim życiu, bo zacząłem zmierzać w zdecydowanie złym kierunku.

A życie w otyłości nie jest ani łatwe ani przyjemne. Wiąże się z wieloma trudnościami, z którymi trzeba zmagać się na co dzień, nawet w najprostszych czynnościach. Finalnie negatywne skutki można odczuć nie tylko w sferze fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. 

Życie i funkcjonowanie z nadprogramowymi kilogramami było trudne. Dopiero teraz gdy już tych 30 kilogramów nie mam, widzę jak bardzo było to obciążające dla mnie psychicznie i fizycznie. Organizm wbrew pozorom był słaby, często zdarzały się kontuzje, bóle głowy, zmęczenie. 

Kiedy zaczynam dietę, która ma na celu odchudzanie, zawsze informuję moich Pacjentów, że mogą pojawić się okresy kiedy waga nie będzie spadać. I jest to jak najbardziej normalne. Organizm szybko przyzwyczaja się do nowej diety, dlatego należy zaktualizować strategię, aby osiągnąć jak najlepsze efekty, ale w zdrowym stylu. Tak też było w przypadku wagi ciała Dominika.

Dieta trwała około 7 miesięcy i przebiegała bardzo przyjemnie. Oczywiście były momenty, kiedy wagą stawała w miejscu i w takich chwilach zaczynało brakować motywacji, jednak udało się ten okres przeczekać i później znów wszystko wracało na dobry tor. 

W takich momentach najważniejsza jest motywacja do tego, by nie zaprzestawać zdrowego żywienia. Cierpliwość popłaca, a efekty są piorunujące. A ja jestem obok i wspieram moich Pacjentów w chwilach zwątpienia. 

 

Choć początki bywają trudne, zwłaszcza kiedy musimy pokonać swoje stare, złe przyzwyczajenia żywieniowe. Tylko dobrze przygotowana dieta, oparta na składnikach, które lubimy, może przynieść efekt. Dieta bowiem powinna być przyjemnością, a nie katorgą. 

Na początku trudne było utrzymanie regularności posiłków oraz ich ilość, stare nawyki dawały o sobie znać. Ciężko było rozstać się ze starymi przyzwyczajeniami, np. zajadaniem słodyczy i fast-foodami. Ale za to robienie zakupów stało się dużo łatwiejsze. Szybko i sprawnie przygotowywało się posiłki. Plusem było zróżnicowanie smaków i dań co ułatwiło wdrożenie diety.  

A efektem tak przygotowanej diety może być nie tylko znaczny spadek masy ciała, ale i lepsze samopoczucie na co dzień.

Efekty diety? Lepsze samopoczucie na co dzień, poprawa kondycji, zwiększona wydolność organizmu i chęć do ciągłej aktywności. Ustąpiły bóle przeciążonych pleców, a ciśnienie zostało wyrównane. Zniknął też ból głowy, który wcześniej pojawiał się bardzo często.

A jak Dominik ocenia moje wsparcie?

Bardzo dobrze się z Panią współpracowało. Zalecenia były konkretne, a porady trafne. Przygotowane jadłospisy spełniały wszystkie moje oczekiwania. Przepisy były proste i smaczne, co było istotnym elementem w całym procesie.

Serce rośnie na takie słowa! 🙂 No i duma z takich wyników! <3 

Jeśli i Ty masz problem z nadwagą, chcesz zrzucić zbędne kilogramy i wreszcie poczuć się dobrze ze swoim ciałem, skontaktuj się ze mną. Bo jak twierdzi Dominik, może i przeszkody się pojawią, ale efekt jest tego wart.

Nie zwlekajcie z decyzją o diecie, warto spróbować. Na pewno napotkacie na problemy, ale osiągnięty cel wynagrodzi wszystko.

Brawo dla Dominika!

Paulina Guzik-Krzystek