Nadwaga towarzysząca przez całe życie potrafi skutecznie je uprzykrzyć. Niskie poczucie własnej wartości, złe samopoczucie i słaba kondycja fizyczna – to wszystko jest nieprzyjemnym skutkiem nadmiernych kilogramów. 

Wiele prób odchudzania kończy się fiaskiem, ponieważ nie są one dopasowane do potrzeb danej osoby. Gdyby na świecie istniała jedna skuteczna dieta dla wszystkich, chyba nie byłoby w ogóle problemów z nadwagą. Ale takiej diety nie ma. Dlatego właśnie kluczem do sukcesu jest odpowiednia strategia skrojona pod potrzeby i upodobania konkretnego człowieka. Również i Pan Dawid podejmował różne próby, które finalnie doprowadziły go na spotkanie ze mną. 

Odchudzałem się na własną rękę, lecz po pewnym czasie przestało to przynosić zamierzone efekty.

Zrobienie pierwszego kroku wymagało od Pana Dawida odwagi i samozaparcia. Stres towarzyszący pierwszej wizycie u dietetyka jest zrozumiały. Ale zapewniam, że nie ma się czego bać. Wszystkie nasze spotkania przebiegają w miłej, przyjaznej atmosferze pełnej zrozumienia.

Przed pierwszą wizytą odczuwałem na pewno stres, ponieważ nigdy wcześniej nie byłem u dietetyka.

Najważniejszym celem było dopasowanie odpowiedniej strategii dietetycznej dla Pana Dawida, tak by mógł osiągnąć swoją wymarzoną wagę. 

Całe życie borykam się z nadwagą i miałem już tego dość. Ważyłem 110 kilogramów. Odchudzałem się na własną rękę, lecz po pewnym czasie przestało to przynosić zamierzone efekty.

A efekty były ogromnie potrzebne. Pan Dawid nie tylko nie mógł schudnąć, ale również miał bardzo duże problemy z aktywnością fizyczną, nawet tą najmniejszą. 

Każdy wysiłek fizyczny był bardzo odczuwalny, bardzo szybko się męczyłem.

Dzięki przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z Panem Dawidem udało mi się poznać jego upodobania dietetyczne, cele oraz dotychczasowe sposoby walki z nadwagą. Kluczowa była również dokładna analiza składu masy ciała Pana Dawida. To właśnie na podstawie tych wszystkich czynników udało mi się skomponować odpowiednią strategię i plan dietetyczny. 

Dieta redukcyjna, włączając w to początkowe własne pomysły, trwała około 5 miesięcy. Z czego 2,5 miesiąca stosowałem już dietę od dietetyka, której ściśle przestrzegałem.

Jak relacjonuje Pan Dawid, na początku trudności sprawiało zrobienie zakupów w taki sposób, by można było szybko przygotować posiłki z jadłospisów. Pan Dawid szybko się jednak uporał z tym problemem. A same przepisy nie sprawiały Panu Dawidowi żadnych kłopotów. 

Trudne były początki, szczególnie zakupy. Po tygodniu już te problemy minęły. Przepisy były łatwe w przygotowaniu i bardzo smaczne.

Dzięki konsekwencji i wytrwałości Pana Dawida oraz odpowiedniej strategii dietetycznej, waga spadła o 37 kilogramów. Co najważniejsze, Pan Dawid zmienił się nie tylko fizycznie. Szczególnie upodobał sobie bieganie. W przyszłym roku zamierza wziąć udział w maratonie. Wow! 

Efekt diety to -36/37 kilogramów. Czuję się o niebo lepiej, pokochałem bieganie, w przyszłym roku mam zamiar wystartować w półmaratonie i maratonie.

Patrząc na wyniki Pana Dawida czuję ogromną dumę. Tym bardziej miło wspominam naszą współpracę. 

Pani pracę oceniam 10/10. Świetnie podejście do pacjenta, cenne porady oraz przepyszny jadłospis.

Panie Dawidzie, dziękuję za te słowa! <3

Jeśli i Ty masz problemy z nadwagą – skontaktuj się ze mną. Bo jak podkreśla Pan Dawid, liczy się wytrwałość i dobra dieta. 

Przede wszystkim życzę innym wytrwałości, bo dobra dieta naprawdę daje ogromne efekty. I pamiętajcie, że robicie to dla siebie, dla własnego zdrowia.

Brawo dla Pana Dawida!

Paulina Guzik-Krzystek